Zobacz jak działamy i prześlij zapytanie już dziś!
Prześlij zapytanie!

Sprawdź teraz!

Optymalizacja stron

Jeśli chcemy aby pozycjonowanie było skuteczne i strona pięła się szybko w wynikach wyszukiwarek powinniśmy przed rozpoczęciem kampanii przeprowadzić optymalizacje strony pod względem wyszukiwarek. Programy przeszukujące internet widzą strony inaczej niż przeciętny użytkownik, dlatego tak ważna jest optymalizacja.

Na optymalizację składa się wiele modyfikacji strony, dzięki czemu staje się ona bardziej atrakcyjna zarówno dla internautów jak i wyszukiwarek. Do tych podstawowych należą:

  • dokładne tytuły odnoszące się do treści strony
  • skrócenie czasu ładowania się strony poprzez optymalizacje kodu strony
  • treść strony powinna zawierać jak największe nasycenie słowami kluczowymi
  • jeśli to możliwe zamiana grafik na tekst – wyszukiwarki nie „widzą grafik”
  • tagowanie treści wszystkich podstron
  • uproszczenie adresów podstron – w praktyce wyszukiwarki preferują adresy „http://przykład.com/podstrona/dalsza-podstrona” zamiast „http://przykład.com/id=index/dept=54/cath=220”

Sprawny specjalista SEO już na pierwszy rzut oka rozpozna czy strona była optymalizowana, po kilku chwilach jaki był poziom optymalizacji.

Cena za optymalizację zależy od tego czy była ona wcześniej optymalizowana i z jakim skutkiem. Kolejnymi aspektami wpływającymi na cenę tej usługi jest liczba podstron oraz język programowania w którym została przygotowana strona(np. wyszukiwarki słabo indeksują strony we Flashu.)